دریافت{دانلودکارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص}

دریافت /دانلودکارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص/ ایی کِی|دریافت|41033103|ekn50308976|دانلودکارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص
این فایل درباره ی دانلودکارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل : کارآموزی شرکت داده پردازی ایران 21 ص

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 11

حجم : 9 مگابایت


«فصل اول»
آشنایی با داده پردازی ایران
(DPI)
1-1 تاریخچه سازمان
شركت داده پردازی ایران، ابتدا در سال 1335 تحت عنوان شركت آی بی ام ایران تأسیس شد. تأسیس این شركت همگام با سیاست كلی شركت آی بی ام جهانی برای فروش خدمات مربوط به ماشین های اداری در كشورهای خارجی بود.
بنابراین همان سیاست، این شركت شعب خارجی خود را توسط كاركنان محلی اداره می نمود، كه پس از دیدن آموزش های لازم، بكارگیری شدند. به همین دلیل، در سال 1357 شركت آی بی ام ایران بیش از یكصد و هفتاد تن كارمند داشت كه همگی بجز یكنفر ایرانی بودند.
شركت آی بی ام رفته رفته گسترش یافت، تا جائیكه بنا بر آمار موجود در سال 1357 بیش از نود درصد از كامپیوترهای موجود در ایران و بخش مهمی از ماشین های اداری، نظیر دستگاههای فتوكپی و ماشین هیا تحریر از محل این شركت تأمین شده بود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در كشور، شركتهای خارجی كار خود را تعطیل و از كشور خارج گردیدند. و شورای عالی انفورماتیك زیر نظر سازمان برنامه و بودجه تشكیل گردید تا وضعیت شركتهای كامپیوتری را سر و سامان بخشد و پیرو مصوبه شماره 100236 21/8/60 و مذاكراتی كه با مسئولین
IBM
داشتند در بهمن 1360 شركت
IBM
شعبه ایران رسماً فعالیت خود را در ایران تعطیل و كلیة دارائیها و دستگاههای خود را طبق قراردادی به مالكیت دولت جمهوری اسلامی ایران واگذار نمود. قرارداد واگذاری شركت
IBM
به دولت جمهوری اسلامی در زمان وزارت آقای دكتر بانكی و در زمان تصدی آقای مهدی صمدانی آخرین مدیر عامل شركت
IBM
ایران صورت گرفت.
از بهمن 1360 هیئت مدیره جدید از طرف آقای دكتر بانكی تعیین و شركت بنام 0مدیریت موقت
IBM
سابق) به مدیریت آقای ابوالفضل زندی بیدگلی اولین مدیر عامل شركت پس از پیروزی انقلاب اسلامی مشغول به كار شد. گروهی از پرسنل قدیمی توسط هیئت مدیره جدید انتخاب گردید و مجموعاً با حدود یكصد نفر نیروی انسانی شركت اداره گردید. شركت داده پردازی ایران در تاریخ 3/4/63 تحت شماره 52667 در اداره ثبت شركتها در زمان تصدی آقای فصیحی مدیر عامل وقت به ثبت رسید و زیر نظر سازمان برنامه و بودجه فعالیت خود را ادامه و گسترش داد.
در تاریخ 1/4/1363 شركتی با نام شركت داده پردازی ایران 0سهامی خاص) به ثبت رسید تا كلیه اموال و درائیهای شركت «آی بی ام» را به تملك خود برآورد و عهده دار وظایف و مسئولیتهای آن گردد. در تاریخ 11/11/78 بموجب تصمیم نمایندگان ویژه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مالكیت دولت به تمامی 70% سهام و دارائیهای شركت به صندوق بازنشستگی كشوری واگذار گردید.
1-2- بخشهای سازمانی و تشكیلات
در حال حاضر شركت با تشكیل 6 اداره كل و نیروی انسانی كاملاً مشخص یكی از بزرگنرین شركتهای صنعت انفورماتیك كشور كسب نموده و در زمینه خدمات كامپیوتری، شبكه ارتباطی و اطلاع رسانی، تولید نرم افزارهای كاربردای و تولید ریزكامپیوتری و یا سایر خدمات كامپیوتری فعالیت می نماید.
ادارات زیرمجموعه شركت معظم داده پردازی ایران شامل 6 اداره زیر هستند:
اداره كل ریزكامپیوتر و ماشینهای اداری
اداره كل عملیات
...


مطالب دیگر:
📌مطالعه و بررسی وضعيت صنعت روغن نباتی و شناخت و عارضه‏يابي برنامه‏ريزيي اجرايي و راه‏حلهاي📌آشنایی با شبکه های بی سیم (Wireless) و عناصر فعال و ویژگیهای آنها📌آشنایی با بافندگی و ریسندگی و کارخانه نساجی، ابزار و دستگاه ها و انواع و نحوه کار آنها📌مفاهيم برش و رفتار برشی و روشهای آزمایشی برش پارچه های تاری پودری و بررسی تغيير شكل برشي پ📌آشنایی با سایت وب و طراحی و مدیریت آن📌آيين نامه ايمني تأسيسات الكتريكي با اتصال به زمين و اهداف آن📌آزمایشگاه برق و آزمایشهای قوانین اهم و کیرشهف، تعيين مقاومت داخلي، انتقال حداكثر توان، خا📌بررسی گذردهی ازاد، قطبش پذیری، شكست دي الكتريكي و پيرو الكتريسيته و فرو الکتریکها📌بررسی عملكرد قدرت الكتريكي در توزيع و انتقال برق و ارزيابي پروتكل مخابراتي X10📌آشنایی سلسله تیموریان و صفویان و بررسی گنبدهای اسلامی از دوره تیموریان تا دوره صفویه📌بررسی فرایند احتراق، مقابله با آتش و آشنایی با کندسوزکننده ها و دستگاه كالريمتر📌آشنایی با پته دوزي از صنايع دستي استان كرمان، تاریخچه، نقوش و طرحهای آن📌آب، اقتصاد كشاورزي و بهينه سازي آب در بخش كشاورزي📌آشنایی با صنعت بيمه و انواع بیمه و گستردگي خدمات، مزایا و شرایط آنها📌آشنایی با معماري مساجد ايران از آل بویه تا صفویان و قاجار📌بررسی معماری معبدهای ایرانی و تاثیر معماری معبدهای چین بر آن و آشنایی با معبد آناهیتا📌سلامت روان و بررسی استرس و اضطراب و کنترل آن با ورزش📌بررسی مبلمان پارک، استانداردها و آنالیزهای اجتماعی، محیطی، تاریخی و ...📌معرفی معروفترین کاخهای ایران📌آشنایی با معروفترين آتشكده هاي ايران📌قزوین و آثار تاریخی و معماری آن و آشنایی با معماری ایرانی و اسلامی و معماری مساجد📌پرورش اندام و بررسی نقش تغذیه در ورزش📌مس، انواع ذخایر مس، اکتشاف، استخراج و آلیاژهای آن📌آشنایی با ورق كاري و ورق هاي حرارتي و دستگاه ها و ماشینهای ورق کاری📌آفازي (آنومي) و تهیه آزمون استاندارد براي تمرينات باليني، تحقيقات در آفازي و روان - زبان