دریافت{گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری}

دریافت /گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری/ ایی کِی|دریافت|40109180|ekn50308976|کاراموزی شرکت کامپیوتری
این فایل درباره ی گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه :

دوران تكوینی تمدن انسان از نظر مورخین به مراحل گوناگون تقسیم شده است كه از میان انها چهار عنصر غارنشینی ، كشاورزی ، صنعت و الكترونیك و ارتباطات نقاط عطفی در تاریخ تمدن بشر بوجود آورده اند .

عصرغارنشینی ، تحولات تاریخی انسان را از ابتدای خلقت تا حدود هشت هزار سال قبل از میلاد رادر بر می گرد . در ایندوران تحول چشمگیری در تاریخ بشری رخ نداده وبشر غالباً افراد مصرف كننده ای در جامعه
بوده اند تا اینكه در نقطه ای از تاریخ حدود هشت هزار سال قبل از میلاد انقلاب كشاورزی آغاز شد و جای خود را در كره زمین با گسترش روستاها ، ایجاد زمین های زراعتی و شیوه جدید زندگی باز كرد . از سال 1750 میلادی به عبد این موج نیروی متحرك خود را از دست دادو انقلاب صنعتی عنان اختیار رال در دست گرفت و تمدن صنعتی بر برصه گیتی مسلط شد تا اینكه آن نیز به اوج خود رسید ودر دهه قبل از 1955 نقطه عطفی در تاریخ تمدن بشر بوجود آمد . دهه ای كه در آن ، كامپیوتر و بسیاری از اختراعات دیگر بوجود آمده و گسترش یافتند و بشریت یا جهش كوانتمی و یا عمیق ترین خیزش اجتماعی و خلاقانه ترین نوسازی كه جامعه به خود دیده است مواجه

شد .

تاریخچه :

توسعه كامپیوتر برای شمارش و محاسبات ریاضی به هزاران سال قبل بر می گردد . به زمانی در حدود 600 سال قبل از میلاد مسیح ، به زمانی كه چینی ها موفق به ساخت دستگاهی به تام چرتكه شدند . دستگاهی كه بقدری از عصر خود فراتر بود كه امروزه هم كاربردهایی دارد .

در سال 1642 بلیز پاسكال اولین ماشین حساب مكانیكی خود را اختراع نمود بعضی از اصول اساسی و مكانیزم ماشین او هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد . در سال 1953 شركت آی بی ام اولین كامپیوتر خود را با حافظه الكترومغناطیسی ساخت وشركت های سازنده دیگر از قبیل CDC ، NCR ، SRC مشغول ساخت كامپیوتر های بزرگ شدند . و چیزی نگذشت كه رقابت در ساخت كامپیوترهای الكترونیكی باعث پیشرفت های عظیمی در این تكنولوژی شد . در سال 1955 با اختراع ترانزسیتور كه به انقلاب صنعتی الكترونیك معروف است سرعت عملیات به دهها برابر ماشین های غیر ترانیزستوری می رسید . در سال 1962 ترانزیستورهای كوچك را كوچكتر كردند و با استفاده از مدارهای یكپارچه و عناصر مغناطیسی كامپیوترهائی به بازار عرضه شد كه سرعت محاسباتی را چند صد برابر كردند .

تولیدات و مصارف صنعتی :

به طور عمده تولیدات در زمینه علمن كامپیوتر به دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تقسیم بندی شده است . در قسمت نرم افزار هم می توان به عناصر برنامه نویس و كاربرها اشاره كرد . در زمینه تولیدات نرم افزار شركت های معتبری در دنیا مشغول هستند از آن جمله شركت مایكروسافت . بورند ، آلوب و شركت هایی در كشور عزیزمان مانند : مینا ، نوین گستر . در قسمت سخت افزار هم شركت هایی مانند : Philips TVM ACER LG IBM و ... مشغول به كار هستند .

امروزه در هر مكانی برای انجام سریع و ذخیه سازی اطلاعات و كنترل دقیق از كامپیوتر استفاده می شود . مانند : كنترل كارخانه های ماشین سازی توسط كامپیوترهای بزرگ ، محاسبات ریاضی مربوط به علوم هوا و فضا ، طراحی و ... .

فرصت های شغلی :

در زمینه فرصت های شغلی می توان چند مثال را یادآور شد : تقریباً در 6 ماه قبل سران كشور ایتالیا بابوجود آوردن یك شبكه بزرگ در سطح این كشور موفق شدند نزدیك به دو میلیون فرصت شغلی را فراهم‌ آورند كه این یكموفقیت بزرگ محسوب می شود .

در اوسط دهه 80 شركت IBM باركودی مواجه شد كه تصمیم به اخراج نزدیك به 30 هزار نفر از كاركنان خود آن هم نه در كشور آمریكا بلكه از خاور دور گرفت . «نشان از كاركنان زیاد این شركت » .

پس با بوجود آوردن موسسات كامپیوتری و شبكه ها و شركت های برنامه نویسی می توان فرصت های شغلی بسیاری بوجود آورد .

چگونگی پیشرفت :

كامپیوتر تنها از 3 جزء تشكیل شده است و ما تنها 2 قسمت آن را در اختیار داریم : 1)نفت 2)شن (سیلیكون) 3)تكنولوژی ساخت

ما قسمت اول و دوم را در اختیار داریم و از قسمت مهمتر آن
بی اطلاعیم . حالا می توان تا حدودی مسیر پیشرفت را نشانداد . كسب هر گونه اطلاعات یعنی رسیدن به بالاترین درجه تكنولوژی چیزی كه در شرق و غرب به صورت گنجی نگهداری می شود و 2 جزء دیگر آن را از كشورهایی همچون ایران با قیمت هایی ارزان می خرند و نوع دیگر آن را قیمت های سرسام آور به ما می فروشند .

مراحل راه اندازی

یك شركت برنامه نویسی


مقدمه :

امروزه شركت های برنامه نویسی زیادی در سرایر این كره خاكی مشغول به امر برنامه نویسی كامپیوتر می باشند . بدون شك هیچ علمی در یك دهه پیشرفتی همچنان علم انفورماتیك نداشته كه علم برنامه نویسی هم جزئی از آن محسوب می شود . اما چرا علم بنامه نویسی برای ما اینقدر مهم است ؟

برای پاسخ به این جواب كافی است نگاهی به كارخانجات ، بانك ها ، آزمایشگاهها و ماهواره هایی كه در مدارهای مختلف قرار گرفته اند و... بیندازیم . تمام سازوكار این قطعان فیزیكی و محاسباتی از قبل توسط یك برنامه نویسس به یك زبان خاص طراحی گردیده و همچون روحی كه در كالبدی بی جان دمیده شده باشد با سخت افزار مورد نظر یكی شده و آن را به راه می اندازد .

از طرفی دیگر مشاهده می كنیم كه شركت هایی كه به امر برنامه نویسی اشتغال دارند در سطح بین المللی بزرگترین شركت های محسوب می شوند . مانند مایكروسافت ، بورلند و Sum و IBM و ... .

پس با این توصیفات نوشتن در مورد یك شركت كاری دشوار قلمداد می شود .

به هر حال گردآورنده در این چند خط تنها به راه اندازی شركتی در سطح میهن اسلامیمان پرداخته و در گزارش مراحل توسعه به استاندارد كردن این شركت و رقابت در بازارهای جهانی می پردازد .

قبل از هركاری در راه اندازی یك شركت برنامه نویسی باید شركت از حمایت مالی خوبی برخوردار باشد تا در پروژه های بزرگ باشكست مواجه نشود . بحث مالی در گزارش هزینه ها و نیروی انسانی یك گروه
برنامه نویسی مطرح گردید . پس با احتساب این كه مدیر عامل شركت از حمایت مالی خوبی برخوردار بوده وارد مراحل راه اندازی می شویم .

متاسفانه سازمانهایی كه در این مورد «حمایت از برنامه نویسی دادن مجوز و حمایت از برنامه » فعالیت می كنند بسیار محدودند و در ایران ما تنها شاهد سازمان انفورماتیك می باشیم و اخذ مجوز از این سازمان یكی از مراحل راه اندازی می باشد .

اما بجز این سازمان باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی هم مجوز گرفت چرا كه برنامه نویسی یك كار فرهنگی هم محسوب می شود . گرفتن مجوز از این مرحله به این صورت كه شخصی كه خواستار مجوزی باشد بجز داشتن علم كافی در این زمینه باید دارای شرایط اعتقادی مناسبی باشد چراكه اگر دارای هیچ گونه اعتقادات اسلامی و با اعتقادات نامشروع باشد ممكن است عوض خدمت به جامعه باعث ابتذال بیشتر می شود .

پس از گرفتن سازمان ارشاد اسلامی تعیین محل شركت و محلی كه برنامه نویسان باید در آن مستقر شوند موردی است كه باید به ان توجهی زیاد بشود كه البته این مورد هم در گزارش هزینه و نیروی انسانی یك گروه برنامه نویس مورد بحث قرار گرفت .

بعد از تعیین مكان شركت و گرفتن تجهیزات نوبت به استخدام پرسنل می باشد كه در این میان استخدام برنامه نویس حرفه ای و یك بازاریاب مجرب بقدری مهم است كه می تواند یك شركت نوپا و درجه 3 را به یك شركت در سطح جهانی بادرآمدی سرسام آور سوق دهد .

شاید تفاوت شركت برنامه نویسی با دیگر شركت ها این باشد كه با گرفتن تجهیزات سخت افزاری بیشتر می توان مراحل توسعه را انجام داد . یك شركت برنامه نویسی مهمتر از هر چیز احتیاج به برنامه نویسان و بازاریان نرم افزار مجرب و حرغه ای دارد .

یك بازاریاب خوب كه در زمینه نرم افزار مشغول بازاریابی است .
می تواند بهترین برنامه كاربرپسند را كه مورد احتیاج كاربران می باشد را برای نوشتن تحویل شركت دهد .

یك برنامه نویس حرفه ای هم ، چنان برنامه را می نویسد كه زودترین زمان ممكن و بیشترین قابلیت رادارا باشد .

با یك نگاه سطحی به مجموعه نرم افزارها در بازار و فروشگاههای نرم افزار می توان فهمید كه كشور ما در حاضر حرفی برای زدن در میان این صاحبان نرم افزار ندارد . اما مهمترین عامل این عقب ماندگی چیست ؟ بدون شك مهمترین عامل این عقب ماندگی نداشتن مغز متفكر می باشد . به سادگی می توان گفت كه شركت ها دارای مغز متفكر در زمینه تجارب نرم افزار
می باشند .


مطالب دیگر:
🔗جزوه شناخت مواد و مصالح رشته هنر🔗جزوه اصول فلسفه رشته هنر🔗جزوه زبان تخصصی هنر رشته هنر🔗جزوه ترجمه عربی به فارسی و برعکس رشته عربی🔗جزوه صرف و نحو رشته عربی🔗کتاب دینامیک سیستم های قدرت رشته برق قدرت🔗کتاب زبان تخصصی مهندسی برق رشته برق قدرت🔗پایگاه داده 1 و2 رشته کامپیوتر و نرم افزار🔗پایگاه داده ها و پایگاه داد ه ها 2رشته کامپیوتر و نرم افزار🔗طراحی الگوریتم و طراحی الگوریتم 2🔗مهندسی نرم افزار و مهندسی نرم افزار 2🔗جزوه نظریه زبان ها و ماشین ها رشته مهندسی کامپیوتر🔗جزوه مدار الكتريكي رشته مهندسی کامپیوتر🔗جزوه مدار منطقی رشته مهندسی کامپیوتر🔗جزوه ساختمان گسسته رشته مهندسی کامپیوتر🔗جزوه ریاضیات مهندسی رشته مهندسی کامپیوتر🔗کتاب مکانیک سیالات🔗کتاب خواص فیزیکی و مکانیکی مواد رشته پلیمر🔗کتاب لاستیک-الاستومتررشته پلیمر🔗مجموعه تست آمار و احتمال مهندسی رشته پلیمر🔗کتاب انتقال مومنتوم🔗. کتاب رئولوژي رشته پلیمر🔗انتقال جرم کتاب🔗انتقال حرارت🔗شیمی سینتیک- اصول مهندسی پلیمریزاسیون