دریافت{تحقیق درباره شرکت تضامنی}

دریافت /تحقیق درباره شرکت تضامنی/ ایی کِی|دریافت|1675195|ekn50308976|شرکت های تجارتی,شرکت تضامنی, تضامنی
این فایل درباره ی تحقیق درباره شرکت تضامنی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 15 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

شرکت های تجارتی را می توان به سه نوع قسمت کرد: نوع اول آنهایی هستند که در آنها دخالت دارد و نوع دوم شرکت هایی که اعتبار و شخصیت شرکاء در آن دخالت دارد. شرکت سهامی بارزترین آنها در نوع اول است و شرکت تضامنی کامل ترین آنها در نوع ثانی است. شرکت های سهامی و تضامنی را درست در مقابل یکدیگر قرار می دهند. در شرکت سهامی شخصیت و اعتبار شرکاء به هیچ وجه دخالتی ندارد و فقط سرمایه نقش اساسی را دارد. ولی در شرکت تضامنی اعتبار و شخصیت شرکاء بیش از هر چیز شاخص شرکت است.

طبق ماده 116 قانون تجارت شرکت های تضامنی شرکتی است که در تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو و یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود. اگر دارائی شرکت برای تأدیه تمام قروض کافی نباشد هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است- هر قراردادی که بین شرکاء برخلاف این ترتیب داده شده باشد در مقابل اشخاص ثالث کان لم یکن خواهد بود. بنابراین شرکاء شرکت مسئول پرداخت کلیه دیون و تعهدات شرکت می باشند علاوه بر آن مسئولیت تضامنی نیز دارند. یعنی در صورت کسر سرمایه ، هر یک از آنها به تنهائی در مقابل طلبکاران و اشخاص ثالث برای تأدیه تمام حقوق آنها مسئول اند. مثلاً شرکتی که بین پنج نفر با سرمایه یک میلیون ریال تشکیل شود هر گاه دو میلیون ریال قروض شود نسبت به یک میلیون ریال که علاوه بر استهلاک سرمایه بقیه طلب بستانکاران هر پنج نفر شریک متضامناً مسئول پرداخت آنند و طلبکاران می توانند به هر یک از شرکاء که خواهند با هر پنج نفر آنها متضامناً مراجعه کرده طلب خود را وصول نمایند. تعقیب یکی از شرکاء و مطالبه کلیه طلب مانع از مطالبه از دیگری نخواهد بود- البته شریکی که در چنین موقعی طلب بستانکاران را پرداخته، می تواند به یکی از شرکاء خود مراجعه و سهم زیان آنها را به تناسب سرمایه ای که در شرکت داشته اند وصول نماید.

اهمیت شرکت تضامنی به قدری است که هرگاه شرکاء به خلاف آن در شرکتنامه تراضی نمایند گرچه باطل نبوده و بین خودشان مؤثر و نافذ است ول در مقابل بستانکاران به هیچ وجه ارزشی نخواهد داشت.

مثال : هر گاه در شرکت قرار شود یکی از شرکاء از نفع و ضرر به میزان نصف سهمی که به سهم الشرکه او تعلق می گیرد استفاده نماید ، این تراضی در بین شرکاء مؤثر است ولی در مقابل طلبکاران تأثیری نداشته وبستانکاران می توانند آن را کان لم یکن دانسته و به هر یک از شرکاء که مایل باشند مراجعه نمایند .

تشکیل شرکت


شرکت تضامنی موقعی تشکیل می شود که دو امر واقع شده باشد:

  • شرکتنامه مطابق قانون تنظیم شده باشد .
  • تمام سرمایه نقدی تأدیه و سهم الشرکه غیر نقدی تماماً تقویم و تحویل شده باشد.


  • مطالب دیگر:
    📒شبیه سازی فرایند تولید پایگاه های اطلاعات📒شرایط لازم برای دریافت مدرك CCNA📒شرح جامع BIOS📒شناخت پردازش خط لوله ای (Understanding pipelining Perforamce)📒شهر الکترونیکی📒طراحی صفحات سایت آتاپی شرق📒تحقیق در مورد صفحه نمایش لمسی📒طراحی بسته بندی محصولات كامپیوتری📒طراحی و نمای یک بانك اطلاعاتی📒طرح شبکه CPM مربوط به راهسازی در پروژه مهندسی سیستم‌ها📒عناوین پایه Foundation Topics📒فایرفاکس چیست؟📒تحقیق در مورد فایروال📒مقاله فایروال📒پاورپوینت بررسی کامل مینوزها📒پاورپوینت میكروكنترلرهای AVR📒پاورپوینت عناصر و اجزا سازنده شناخت و تحلیل📒پاورپوینت موقعیت رستوان در مكان‌های عمومی📒پاورپوینت راههای رسیدن به موفقیت📒پاورپوینت فنون و مهارت های ارتباطی در پیشگیری از اعتیاد📒پاورپوینت مدل سازی بافت نرم جهت بررسی چگونگی ایجاد زخم بستر با استفاده از روش المان محدود📒پاورپوینت مقایسه مدیریت ژاپنی📒پاورپوینت مقدمه و كاربردهای بیوتكنولوژی Biotechnology📒پاورپوینت مقدمه‌ای بر روش تحقیق در علوم انسانی📒پاورپوینت مكانیابی با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی - مطالعه موردی اسكله بندر عباس